Przejdź do
epoki dostępności
z fundacją Avalon!
Przejdź do
epoki dostępności
z fundacją Avalon!
BARIERY POWINNY BYĆ JUŻ HISTORIĄ!
W Polsce żyje ponad 5 milionów osób z niepełnosprawnościami.
Brak dostępności to ich codzienność.
Mimo ogólnego postępu nadal żyjemy w epoce nierówności, w której królują bariery, brak empatii i niewiedza. Zbyt wąskie drzwi, brak podjazdów i wind, dyskryminacja na rynku pracy, nieuprawnione samochody zaparkowane na „kopertach”, zamykane na klucz dostosowane toalety, brak napisów i tłumaczenia na Polski Język Migowy – to tylko wybrane przykłady braku dostępności. Czas przełamać bariery we własnych głowach i zacząć budować dostępne społeczeństwo, w którym każdy może korzystać ze swoich praw na równych zasadach. Dostępność jest sprawą nas wszystkich! Przejdź do Epoki Dostępności z Fundacją Avalon!
POZNAJ BOHATERKI I BOHATERÓW NASZEJ KAMPANII
ZRÓB KROK DO EPOKI DOSTĘPNOŚCI
Poznaj historie naszych bohaterów oraz porady twórców i ekspertów. Dowiedz się, co wszyscy możemy zrobić, by bariery przeszły do historii!
Aneta Koszyczek o barierach w życiu zawodowym
Kasia Dinst o dostępnym projektowaniu
Michał Figurski o tym, że schody mogą pojawić się w życiu każdego
Agnieszka Kizinkiewicz o barierach systemowych w drodze do niezależnego życia
ODWIEDŹ WYSTAWĘ
EPOKA NIEDOSTĘPNOŚCI
Już od stycznia Fundacja Avalon wraz z Muzeum Narodowym w Krakowie zaprasza na wystawę „Epoka niedostępności”. W ramach wystawy zaprezentowane zostaną eksponaty w symboliczny sposób nawiązujące do barier, z którymi spotykają się osoby z niepełnosprawnościami w codziennym życiu.
Układ wystawy odzwierciedla wybrane kategorie błędów, ograniczeń i braków m.in. w architekturze, designie, komunikacji, systemie wsparcia, życiu zawodowym i relacjach.
Do każdego eksponatu dołączona zostanie osobista historia osoby doświadczającej danego wykluczenie, dzięki czemu zwiedzający będą mogli pogłębić swoją wiedzę i poznać nieznane dotąd aspekty życia w trwającej nadal „Epoce niedostępności”.
Wystawa dostępna od stycznia 2025 r. w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.
NAJWIĘKSZE BARIERY SĄ W NASZYCH GŁOWACH!
W przekazie medialnym, osoby z niepełnosprawnościami są pomijane, bądź ukazywane przez pryzmat ich niepełnosprawności, w sposób powielający krzywdzące stereotypy.
Wspólnie z Gazeta.pl stworzyliśmy poradnik dla twórców, dziennikarzy i wszystkich osób zainteresowanych budowaniem niewykluczającej komunikacji.
Pobierz poradnik i dowiedz się jak tworzyć dostępne treści oraz włączyć osoby z niepełnosprawnościami do swojego przekazu.
Kampania współfinansowana jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Kampanię wspiera Muzeum Narodowe w Krakowie