ablty.goToMainContent
Na grafice zdjęcie pacjenta oraz fizjoterapeutki podczas zajęć. Napis Aktywność kluczem do niezależności. Bezpłatna rehabilitacja stacjonarnie i online. Zapisz się. Skontaktuj się z nami Fundacja Avalon 9220 349 97 71, fundacja@fundacjaavalon.pl
global.read_time: 3 min

Bezpłatna rehabilitacja online

Fundacja Avalon niezmiennie prowadzi bezpłatną rehabilitację dla osób z niepełnosprawnością w ramach projektu „Aktywność kluczem do niezależności”. W zajęciach można wziąć udział online – co ma szczególne znaczenie w związku z pandemią COVID-19 – lub stacjonarnie. Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON. Więcej informacji można znaleźć na stronie: aktywni.fundacjaavalon.pl. Chęć udziału w projekcie można zgłosić telefonicznie pod nr. 796324328 lub mailowo: [email protected].

Ze względu na pandemię Fundacja Avalon umożliwia udział w projekcie „Aktywność kluczem do niezależności” całkowicie online. Pacjenci mogą za pośrednictwem Internetu skorzystać zarówno z zajęć rehabilitacyjnych, jak i zajęć dodatkowych w postaci aktywności sportowych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Do udziału w projekcie zaproszone są osoby powyżej 16 roku życia, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej lub neurologicznej.

Osoby z niepełnosprawnościami, które wymagają regularnie prowadzonej rehabilitacji, znalazły się w obliczu pandemii w bardzo trudnej sytuacji. Z jednej strony – bezpieczne dla ich zdrowia jest pozostawanie w domach i maksymalne ograniczenie ryzyka zakażenia, z drugiej – pozbawienie ich dostępu do terapii na tak długi czas może mieć daleko bardziej negatywne skutki. Zdajemy więc sobie sprawę z obaw pacjentów, ale z pomocą przychodzą nam zdobycze technologii. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami i zorganizowaliśmy rehabilitację online. Są to zajęcia całkowicie bezpłatne, które stanowią kontynuację programu realizowanego do tej pory stacjonarnie w Fundacji. – komentuje Krzysztof Dobies, Dyrektor Generalny Fundacji AvalonDla wielu osób to jedyne rozwiązanie, które umożliwi ciągłość rehabilitacji, a tym samym pozwoli zatrzymać regres, jaki może się pojawić w obszarze aktywności i samodzielności osób z niepełnosprawnościami pozbawionych regularnej fizjoterapii.

Terapia w ramach realizowanego przez Fundację Avalon projektu „Aktywność kluczem do niezależności” jest innowacyjna, dostępna online i całkowicie bezpłatna.

W projekcie oferowane są zajęcia indywidualne, takie jak: aktywna rehabilitacja, trening w wirtualnej rzeczywistości, zajęcia z psychologiem czy logopedą. Dodatkowo organizowane są zajęcia grupowe: crosstrening, nordic walking, zumba, samoobrona, techniki relaksacyjne, trening „samodzielni w terenie”, czy trening „samodzielni na co dzień”. Wszystkie zajęcia są dostosowane przez specjalistów Avalon Active, tak by przynosiły jak najlepsze efekty dla pacjentów, którzy zdecydują się na uczestnictwo online.

Fundacja Avalon realizuje innowacyjny i skuteczny program rehabilitacji i aktywizacji poprzez sport. Wprowadzone rozwiązania biorą się z doświadczenia naszych specjalistów fizjoterapeutów z wieloletniej pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Naszym podstawowym celem jest aktywizacja i przeciwdziałanie zniechęceniu, które – zwłaszcza w dzisiejszej sytuacji – dotyka wielu pacjentów. W Avalon Active łączymy więc klasyczne zabiegi fizjoterapii z zajęciami sportowymi, treningami i szeroko pojętą społeczną aktywizacją OzN. Zapewniamy ponadto wsparcie psychologa, który motywuje do osiągnięcia jeszcze lepszych efektów. dodaje Łukasz Wielgosz, Pełnomocnik Zarządu Fundacji Avalon, fizjoterapeuta z wieloletnim stażem

Oprócz zajęć online Fundacja nadal stara się, na ile to jest możliwe, pomagać stacjonarnie i prowadzić rehabilitację w sposób tradycyjny. W siedzibie Fundacji wprowadzono szereg środków bezpieczeństwa, które zmniejszają ryzyko zakażenia podczas zajęć. Jednak osobom, które obawiają się o swoje zdrowie, proponowana jest możliwość udziału w zajęciach online.

Z oferty przygotowanej w ramach programu „Aktywność kluczem do niezależności” skorzystać może każdy, kto ukończył 16 lat i posiada orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej lub neurologicznej (05-R lub 10-N) w stopniu umiarkowanym albo znacznym.