ablty.goToMainContent
Na grafice zdjęcia pracowników Fundacji Avalon Biorących udział w biegu: Lusine Duyran, Robert Wolski, Renata Jędrysik, Daniel Domański, Ola Jurczak, Szymon Klimza, Kasia Milczarek, Marta Dudek, Piotr Sitarski, Krzysztof Myślicki. Napis Biegniemy w Poland Buisness Run 2021, Team Fundacji Avalon
global.read_time: 2 min

Fundacja Avalon biegnie w Poland Business Run

Fundacja Avalon już po raz trzeci weźmie udział w Poland Business Run. 5 września dwie drużyny składające się z pracowników i sympatyków Fundacji pobiegną w największym charytatywnym biegu biznesowym, by wesprzeć osoby z niepełnosprawnością ruchową. Zebrane z opłat startowych środki pomogą osobom po amputacjach „stanąć na nogi” – sfinansować zakup protez i innych pomocy ortopedycznych.

Biegniemy, żeby pomóc

Po raz pierwszy Poland Business Run został zorganizowany w 2012 roku. Od tej pory liczba uczestników biegu rośnie w zawrotnym tempie. Na przestrzeni lat wzrosła do ponad 28 tysięcy osób. Organizatorem Poland Business Run jest Fundacja o tej samej nazwie, która powstała w 2016 roku. Bieg charytatywny ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem.

Drużyna Avalonu pokona 40 kilometrów

Bieg ma charakter sztafety, a każda z drużyn składa się z pięciu zawodników. Ze względu na pandemię organizatorzy już w zeszłym roku wprowadzili nową wirtualną formułę, która pozwala na rywalizację w bezpiecznych warunkach. Biegacze mają do pokonania dystans 4 kilometrów po własnej trasie, gdziekolwiek się znajdują, a udokumentowany wynik udostępnią za pomocą aplikacji lub strony internetowej. Po przesłaniu indywidualnych wyników, każda drużyna trafia do generalnej klasyfikacji. 10 ochotników z Fundacji Avalon łącznie przebiegnie 40 kilometrów, by wesprzeć tę szlachetną inicjatywę.

Są już dwa miliony złotych dla setki potrzebujących

W tym roku celem organizatorów jest wsparcie stu osób, które potrzebują protez lub innego niezbędnego dla nich sprzętu ortopedycznego. Łączna kwota zebrana z opłat startowych w tym roku wynosi ponad dwa miliony złotych. Na liście tegorocznych beneficjentów biegu charytatywnego są między innymi Krystian Giera, Kamil Otowski i Robert Jachimowicz, którzy reprezentują Polskę w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.

A tymczasem dzięki poprzednim edycjom udało się spełnić marzenia o lepszej jakości życia 599 osób, które urodziły się z niepełnosprawnością i tych, które z powodu choroby lub wypadku przeszły amputację.