ablty.goToMainContent
Na grafice zdjęcie mężczyzny z protezą nogi, logotyp helpuj.pl oraz napis Kliknij i odkryj radość pomagania!
global.read_time: 3 min

Nowa odsłona portalu zbiórkowego Helpuj.pl

W odpowiedzi na potrzeby użytkowników, Fundacja Avalon uruchomiła nową wersję portalu zbiórkowego Helpuj.pl. Stworzony, by wspierać osoby z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chore serwis stanowi platformę łączącą zaspokajanie potrzeb i realizację marzeń zbiórkowiczów z radością pomagania oraz zaangażowaniem darczyńców. Helpuj.pl przyczynia się do zmiany postrzegania apeli o pomoc, jak i udzielania jej.

Nowy Helpuj.pl

Portal zaprojektowany został w odpowiedzi na ankietę, przeprowadzoną przez Fundację Avalon wśród swoich podopiecznych w 2019 roku. Platforma dostosowana została do potrzeb osób zakładających zbiórki, zarówno w zakresie warstwy wizualnej, jak i oferowanych funkcjonalności. Zmiany dotyczą przede wszystkim zwiększenia intuicyjności nawigacji, kafelkowy układ i kontrastowe barwy porządkują przestrzeń i ułatwiają nawigację. Dzięki temu użytkownicy będą mogli łatwo i szybko założyć lub wesprzeć zbiórkę.

Jeśli potrzebujecie wsparcia, trzeba wejść na portal i po prostu – wystarczy zacząć. Nowy Helpuj.pl jest przyjazny i intuicyjny.Monika Szynkowska, Ambasadorka Fundacji Avalon, która zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Co istotne, na Helpuj.pl nie ma miejsca na stereotypowe podejście do potrzebujących. Fundacja Avalon, będąca właścicielem portalu, przywiązuje bardzo dużą wagę do tego, w jaki sposób osoby z niepełnosprawnościami czy przewlekle chore są postrzegane w społeczeństwie.

W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zbiórki prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami na portalach crowdfundingowych epatują cierpieniem, wzbudzają współczucie. Staramy się, by na Helpuj.pl było inaczej. Tutaj pomaganie ma być zabawą. Darczyńca może aktywnie wspierać potrzebujących, podejmując wyzwania i dzieląc się pozytywną energią.– komentuje Krzysztof Dobies, Dyrektor Generalny Fundacji Avalon

Helpuj.pl – wyjątkowy portal zbiórkowy

W portalu użytkownik może założyć zbiórkę na szeroki wachlarz celów – zarówno na koszty związane z leczeniem, terapią, zakupem sprzętu ortopedycznego, czy rehabilitacją, jak i koszty transportu a nawet realizację marzeń. Ten element jest niezwykle ważny, bowiem realizacja planów i marzeń odgrywa niebagatelną rolę w procesie leczenia, radzenia sobie z codziennością i powrocie do zdrowia.

Jak wiadomo, stan psychiczny bardzo wpływa na proces leczenia i dodaje motywacji. Spełnianie marzeń jest dodatkową formą terapii. – dodaje Monika Szynkowska, która niegdyś zaangażowała się w inną formę wparcia na portalu. Pomagać można bowiem także w niestandardowy sposób, zakładając wyzwania, czyli akcje wspomagające konkretną zbiórkę. Organizator staje się tu aktywnym darczyńcą, pomagającym przez działanie, a nie wpłatę. Portal stawia także na interakcje między użytkownikami – mogą kontaktować się między sobą i wzajemnie rzucać sobie wyzwania. W ten sposób Helpuj.pl staje się miejscem, gdzie buduje się relacje i tworzy się swoista społeczność.

Wprowadzając zmiany w portalu zależało nam na stworzeniu miejsca spotkań dla podopiecznych i ich darczyńców. W naszym przekonaniu nie tylko finanse są formą wsparcia. Obecność darczyńców i chęć zaangażowania się w pomoc nawet niefinansową ma szczególne znaczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Dlatego tak ważne było dla nas dostosowanie przestrzeni portalu jako miejsca sprzyjającego rozwojowi relacji. – podkreśla Łukasz Wielgosz, Członek Zarządu Fundacji Avalon

Helpuj.pl jako część Fundacji Avalon

Powstały w 2018 roku portal funkcjonuje według modelu „Weź, co zbierzesz”, co oznacza, że zebrane środki zawsze trafią na subkonto podopiecznego – bez względu na to, jaki procent celu udało się osiągnąć. Każda ze zbiórek jest szczegółowo udokumentowana, zaś wypłata środków wnikliwie weryfikowana przez Fundację, dzięki czemu darczyńca ma pewność, że pieniądze trafiają do osób, które rzeczywiście potrzebują wsparcia. Średnia wartość przekazywanych kwot wynosi 50 zł.

Od momentu powstania, założono w portalu 413 zbiórek i opublikowano 47 wyzwań, na rzecz których darczyńcy dokonali 16 056 wpłat, na łączną sumę 1 500 773 zł. Serwis odwiedzono 469 365 razy.