Na zdjęciu uczestnicy wydarzenia przysłuchują się dyskusji po seansie.

Pierwsze spotkanie filmowe MOVIE-MY NA GŁOS za nami. Kiedy kolejne?

W sobotę 26 marca w Muzeum Żydów Polskich POLIN odbyło się pierwsze spotkanie filmowe z cyklu „MOVIE-MY NA GŁOS”. Jest to wspólna inicjatywa Fundacji Avalon realizowana w ramach projektu Sekson oraz muzeum POLIN. Podczas wydarzenia odbyła się projekcja filmu „Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych” oraz dyskusja na temat praw osób z niepełnosprawnością. Następne spotkanie już 28 maja 2022 roku.

Projekcję filmu „Obóz godności” obejrzało ponad 40 osób. Ta amerykańska produkcja, która porusza temat powstania ruchu praw osób z niepełnosprawnościami wprowadziła uczestników spotkania do dyskusji na temat kształtowania się ruchu aktywistycznego na rzecz OzN w Polsce oraz realizowania prawa do prywatności, autonomiczności w stosunku do grupy OzN. W panelu dyskusyjnym wzięli udział: Olga Śleporowrońska – prezeska stowarzyszenia Mutida, Angelika Terlecka – studentka pedagogiki specjalnej na APS oraz Marta Lorczyk – członkini Zespołu Eksperckiego projektu Sekson. Dyskusję poprowadziła Żaneta Krysiak z projektu Sekson.

Na zdjęciu dyskusja po pokazie filmowym - uczestniczki panelu przy stoliku.

Patronat merytoryczny nad cyklem wydarzeń objęły: Koło Naukowe Synergia SWSP, Koło Naukowe Psychologii Klinicznej SWPS, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Koło Naukowe Disability Studies APS oraz Stowarzyszenie Mudita.

Patronami medialnymi cyklu są Onet oraz Radio Kolor.

Kolejne spotkanie z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS zaplanowane zostało na 28 maja. Będzie to okazja do zapoznania się z kolejną projekcją dotyczącą niepełnosprawności oraz wzięcia udziału w wartościowym panelu dyskusyjnym.

Wydarzenia z cyklu będą odbywać się regularnie co 2 miesiące. Już dziś zapraszamy na projekcję kolejnego filmu oraz dyskusję wokół tematu niepełnosprawności, seksualności oraz praw człowieka. Więcej informacji o pokazie i zapisach już wkrótce!