ablty.goToMainContent
Na grafice ikona rąk stykających się palcami i napis III Konferencja Sekson o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową 2-3.10.2021, Warszawa/online
global.read_time: 2 min

Ruszyły zapisy na III Konferencję Sekson

Już po raz trzeci Fundacja Avalon organizuje Konferencję Sekson – o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-3 października 2021 r. w warszawskim Centrum Kreatywności Targowa. Konferencja będzie przebiegała w trybie hybrydowym – stacjonarnie oraz online za pośrednictwem oficjalnej strony projektu Sekson na Facebooku. Wydarzenie jest dostępne dla wszystkich i całkowicie bezpłatne. Aby wziąć w nim udział w trybie stacjonarnym należy zapisać się na stronie www.sekson.pl – można to zrobić już od dziś.

Pierwszego dnia tegorocznej konferencji, bez tabu i wstydu, porozmawiamy między innymi o coachingu seksualnym, męskiej seksualności, problemach z erekcją, o tym jak radzić sobie ze stereotypowymi rolami i co to znaczy być „prawdziwym mężczyzną”, dbaniu o siebie i pracy nad poczuciem własnej wartości, gadżetach erotycznych i samoakceptacji. Poruszymy również problem podwójnej dyskryminacji – homofobii wobec osób z niepełnosprawnościami.

Drugi dzień Konferencji poświęcony będzie rodzicielstwu. Prelegenci opowiedzą o codzienności macierzyństwa i tacierzyństwa z perspektywy OzN, różnych aspektach adopcji przez osoby z niepełnosprawnością, rozwoju psychoseksualnym dzieci, ciąży i połogu. Porozmawiamy także o roli fizjoterapii uroginekologicznej w przygotowaniu do macierzyństwa.

Wśród tegorocznych prelegentów znajdą się między innymi: dr n. hum. Alicja Długołęcka, prof. dr hab. Zbigniew Izdebski, dr n. med. Monika Łukasiewicz, dr n. med. Piotr Paweł Świniarski, dr Tomasz Sobierajski, dr n. med. Barbara Mazurkiewicz, aktywiści i aktywistki – Marta Lorczyk, Renata Orłowska, Julia Zakrocka, Małgorzata Korda-Bazelan, Tomasz Biduś, mistrzyni paraolimpijska Katarzyna Rogowiec, przedstawiciele Sex Work Polska, Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Stowarzyszenia Doula w Polsce, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Podczas Konferencji będzie można wziąć udział nie tylko w wykładach i panelach dyskusyjnych, ale także w 9 praktycznych warsztatach. Poruszana podczas nich tematyka będzie skoncentrowana wokół przeciwdziałania dyskryminacji, pracy nad samoakceptacją oraz czerpania satysfakcji z seksualnej sfery życia. Część warsztatów poświęcona rodzicielstwu skupiona będzie na rozwoju psychoseksualnym dzieci i wsparciu jakie może rodzicom zaoferować doula.

Szczegółowy harmonogram konferencji dostępny jest na stronie www.sekson.pl. Pod tym samym adresem można zapisać się na wydarzenie. Udział w konferencji stacjonarnej, ze względu na limitowaną ilość miejsc, wymaga rejestracji. Wydarzenie w wersji online będzie ogólnodostępne.