ablty.goToMainContent
Na grafice rysunek kobiety na wózku z popcornem, obok klaps filmowy oraz napis MovieMY na Głos! Cykl pokazów filmowych z dyskusją po seansie. Film II 37 sekund. Logotyp Muzeum Polin, Koła Naukowego Synergia SWPS, Koła Naukowego Disability Studies SWPS, Koła Naukowego Psychologii Klinicznej SWPS, Stowarzyszenia Mudita, Fundacji Avalon i Projektu Sekson.
global.read_time: 2 min

Zapisz się na projekcję filmu „37 sekund” z dyskusją po seansie!

Fundacja Avalon i Projekt Sekson wspólnie z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN po raz drugi zapraszamją na wydarzenie z cyklu MOVIE – MY NA GŁOS! W ramach którego cyklicznie odbywają się pokazy filmowe z dyskusjami po seansach wokół tematu seksualności, niepełnosprawności i praw człowieka. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez dedykowany formularz.

Pokaz filmu „37 sekund”

Drugie spotkanie odbędzie się już 28 maja 2022 roku o godzinie 15:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Na warsztat uczestnicy wydarzenia wezmą film „37 sekund”. To japoński dramat obyczajowy przedstawiający drogę do niezależności, wolności i odkrywania swojej seksualności. Główna bohaterka filmu Yuma Takada ma dziecięce porażenie mózgowe. W tej roli amatorsko wystąpiła Mei Kayama, która rzeczywiście ma MPD. Yuma jest wychowywana pod kloszem, który roztacza nad nią jej nadopiekuńcza matka. Pasją i pracą Yumy jest rysowanie mangi. Bohaterka podejmuje próbę rysowania hentai, czyli mangi dla dorosłych. Jednakże jej prace zostają uznane za niewiarygodne z podwodu braku doświadczeń w sferze intymnej. Yuma zaczyna oglądać filmy pornograficzne i tworzyć rysunki na ich podstawie. To wydarzenie jest początkiem odkrywania przez nią jej seksualności.

Dyskusja po seansie

Po pokazie filmowym Projekt Sekson zaprasza na dyskusję wokół wątków podejmowanych w filmie. W rozmowie weźmie udział Ewelina Bruk, która choruje na SMA i jest mamą 2,5 letniej Lilianny, a także z psycholog Jakub Rafalski, a poprowadzi ją Dominika Klimek dziennikarka i autorka podcastu o tematyce społecznej #ważne.

W trakcie dyskusji uczestnicy nawiążą do wątków poruszonych w filmie. Szczególną wagę poświęcą nadopiekuńczości i jej przyczynom, a także relacjom rodzinnym w kontekście niepełnosprawności w tym zależności, współzależności i uzależnieniu. Porozmawiają także o infantylizowaniu osób z niepełnosprawnościami, o tym jak mówić o swojej niepełnosprawności i jak rozmawiać z dziećmi z niepełnosprawnościami o seksualności. Poruszą także wątek społecznego obrazu osoby z niepełnosprawnością jako niewidzialnej w kontekście atrakcyjności i pożądania. Podczas dyskusji będzie tłumacz języka migowego.

Panel dyskusyjny będzie transmitowany online na stronie projektu Sekson na Facebooku.

Wydarzenie jest objęte patronatem merytorycznym przez: Koło Naukowe Synergia SWSP, Koło Naukowe Psychologii Klinicznej SWPS, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Koło Naukowe Disability Studies APS, Stowarzyszenie Mudita.

Zapisz się!

Wydarzenie stacjonarne – film i dyskusja po seansie – odbędzie się 28 maja 2022 roku o godzinie 15:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (ul. Mordechaja Anielewicza 6, Warszawa). Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisać się przez dedykowany formularz zapisu dostępny poniżej.

Link do formularza