1,5% podatku

Możesz przekazać 1,5% podatku zarówno na wybranego podopiecznego Fundacji Avalon, jaki i na nasze cele statutowe. Staramy się, aby nasi beneficjenci otrzymywali wpłaty z 1,5% podatku jak najszybciej po otrzymaniu informacji z Urzędu Skarbowego z celami szczegółowymi. W 2023 roku zaksięgowaliśmy wpłaty jako pierwsi spośród wszystkich organizacji prowadzących subkonta w Polsce.

Osoby, które chcą regularnie wpłacać 1,5% podatku na jednego z naszych podopiecznych, mogą skorzystać ze specjalnej funkcji na naszej stronie internetowej, czyli mailowego przypomnienia o przekazaniu 1,5% na wybranego beneficjenta, które po wypełnieniu formularza otrzymuje się co roku, w tym samym terminie (wskazany dzień i miesiąc).

Jak przekazać 1,5% podatku?

Procedura przekazania 1,5% podatku jest łatwa i zajmuje tylko chwilę. Wystarczy w rozliczeniu podatkowym podać numer KRS wybranej organizacji, kwotę podatku (musi być zaokrąglona w dół do pełnych dziesiątek groszy, czyli jeśli wynosi 31,23 zł i 31,29 zł będzie wynosiła dokładnie 31,20 zł). Jeśli chcesz wesprzeć konkretnego Podopiecznego, należy podać także cel szczegółowy – identyfikator subkonta składający się z nazwiska i numeru. Dodatkowo możesz wyrazić zgodę na przekazanie danych do Fundacji.

Jak przekazać 1,5% podatku podopiecznemu Fundacji Avalon?

Wypełnij rubrykę wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego w zeznaniach PIT (28, 36, 36L, 37, 38), podając następujące dane:

• wnioskowaną kwotę, którą chcesz przekazać na rzecz podopiecznego Fundacji (wnioskowana kwota nie może przekraczać 1,5% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół),
  • numer KRS: 0000270809
  • Nazwisko, numer subkonta podopiecznego (w rubryce cel szczegółowy 1,5%)
  • dodatkowo wyraź zgodę na przekazanie danych do Fundacji
Na grafice wzór poprawnie wypełnionych rubryk dotyczących przekazania 1,5% podatku

Aby przekazać 1,5% podatku na rzecz podopiecznego Fundacji Avalon możesz skorzystać z spersonalizowanego Programu e-PIT, który znajduje się na profilu podopiecznego w zakładce Nasi podopieczniJeśli nie znalazłeś profilu podopiecznego na stronie Fundacji, skontaktuj się z nami mailowo [email protected], aby uzyskać spersonalizowany link do programu.

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT za rok ubiegły. W rubryce dotyczącej przekazania 1,5% został wstawiony numer KRS Fundacji Avalon.

Pobierz Program e-pity 2022

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

Na grafice przycisk z napisem Program e-pity 2021 Uruchom

Program e-pity Copyright 2022-2023 e-file sp. z o.o. sp. k.

Na co idą Twoje pieniądze?

Rehabilitacja i usamodzielnianie

Rehabilitujemy, udzielamy porad oraz prowadzimy zajęcia aktywizujące. W 2023 roku przeprowadziliśmy 6000 godzin aktywnej rehabilitacji, 1000 godzin zajęć outdooru, 792 godzin spotkań z psychologiem oraz 664 godzin zajęć w wirtualnej rzeczywistości – dla osób dorosłych. Od końca października do końca roku zrealizowaliśmy 320 godzin terapii dla dzieci.

Zmiana społecznego postrzegania osób z niepełnosprawnościami

Podejmujemy działania wizerunkowe oraz wzbudzamy dyskusje w mediach na temat sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Do tej pory zrealizowaliśmy 6 ogólnopolskich kampanii społecznych! Jesteśmy także inicjatorem akcji Szanuję! Nie dyskryminuję.

Bezpośrednie wsparcie finansowe

W 2023 roku wypłaciliśmy 73 404 818 złotych naszym beneficjentom. Wnioski o dofinansowanie leczenia, a także potrzeb związanych z codziennym życiem czy realizacją marzeń realizujemy w 3 dni! Minimalizujemy formalności dla podopiecznych oraz wprowadzamy innowacje, m.in. aplikację do zarządzania subkontem czy mechanizm automatycznej wypłaty.

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE PODOPIECZNYCH FUNDACJI AVALON 🙂

Dzięki możliwości przekazania 1,5% podatku OPP, podatnicy mogą zdecydować na kogo chcą przeznaczyć część swojego podatku dochodowego.

Z prawno-podatkowego punktu widzenia 1,5% podatku to pieniądze należne państwu. Przekazując 1,5% podatku nie dysponujemy zatem własnymi pieniędzmi, tylko korzystamy z tzw. uprzejmości państwa, które pozwala samodzielnie zdecydować jaką OPP i cel chcą Państwo wesprzeć.

Poniżej aktualny wykaz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)

Na grafice pomarańczowe koło z napisem Wykaz OPP

Rozliczenie za 2022

Dnia 14.06.2022 Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Ustawa wprowadza przepisy odnośnie zwiększenia podatku z 1% do 1,5% podatku, jaki można przekazać na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Nową wyższą kwotę będzie można przekazać w deklaracji PIT za 2022 r. (w okresie rozliczeniowym w 2023 r.).