Przejdź do głównej zawartości
Uśmiechnięta dziewczyna na wózku
Czas czytania: 2 min

Zaangażuj się w projekt Droga do Aktywności

Projekt Droga do Aktywności to działanie mające na celu aktywizację społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnościami, prowadzony przez ogólnopolską Fundację Avalon. Kładziemy nacisk na szeroko rozumiany rozwój, zapewniamy wsparcie psychologa, doradców zawodowych i coachów, a także nieszablonowe zajęcia. Nie zapominamy też o bliskich – również zapraszamy ich do projektu.

Kogo szukamy?

Jeżeli chciałbyś pomóc, nie boisz się wyzwań i potrafisz podchodzić do rozwiązywania problemów od różnych stron, to trafiłeś we właściwe miejsce!

To dla Ciebie, jeśli:

  • masz otwartą głowę
  • chcesz spędzić trochę swojego czasu aktywnie, z ciekawymi ludźmi
  • nie masz problemów z kręgosłupem
  • asertywność jest Twoją mocną stroną (lub słabą – a chciałbyś to zmienić!)
  • samodzielność nie sprawia Ci problemów.

Mile widziani_e:

  • osoby powyżej 16 roku życia
  • studenci oraz uczniowie
  • osoby pozytywnie zakręcone
  • komunikatywni, otwarci, potrafiący zarażać dobrą energią ludzie
  • osoby, które miały już kontakt z osobami z niepełnosprawnościami lub chcą wzbogacić swoje doświadczenie

Zadania, których możesz się spodziewać:

  • pomoc w przygotowaniu się uczestników do zajęć, wyjście po uczestników, odprowadzenie ich,
  • pomoc w przygotowaniu sprzętu i sali do zajęć,
  • wsparcie uczestników podczas zajęć warsztatowych w Fundacji,
  • wsparcie uczestników podczas zajęć Aktywni w społeczeństwie poza siedzibą Fundacji, w instytucjach kultury.

Co oferujemy?

  • Porozumienie o wolontariacie, zaświadczenie oraz certyfikat
  • Możliwość pomocy innym,
  • Praktyczną oraz teoretyczną wiedzę o formach aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami
  • Rozwinięcie kompetencji miękkich – głównie asertywności i komunikacyjnych

Zaangażowanie czasowe:

Projekt trwa od stycznia do maja 2023 – zajęcia odbywają się średnio pięć razy w miesiącu. Szczegółowe terminy w formularzu zgłoszeniowym.

W celu zgłoszenia poprosimy o wypełnienie formularza – LINK.