×

Wyszukiwarka

Najczęściej wyszukiwane

    ablty.goToMainContent

    Szkolenia z prowadzenia treningów dla OzN

    Na pomoście nad wodą znajduje się dwóch mężczyzn. Jeden z nich siedzi, a obok niego znajduje się wózek. Drugi stoi i pomaga mu przygotować się do pływania na sitwake'u.

    Fundacja Avalon, w ramach projektu Avalon Extreme, prowadzi szeroką działalność w zakresie poszerzania dostępności sportu dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, wykwalifikowanej kadrze instruktorów i niezbędnemu sprzętowi sportowemu możemy dzielić się wiedzą w zakresie wielu dyscyplin sportowych. Realizując naszą misję, prowadzimy szkolenia z prowadzenia treningów dla osób z niepełnosprawnościami dla:

    • trenerów,
    • pracowników obiektów sportowych,
    • członków rodzin OzN,
    • wolontariuszy.

    Oferta skierowana jest zarówno do instytucji państwowych, jak i prywatnych. Informacje na temat szkoleń można uzyskać, kontaktując się z nami mailowo.

    Czego uczymy?

    Podczas szkoleń uczestnicy mogą zapoznać się ze specyfiką prowadzenia treningu z udziałem OzN, z uwzględnieniem szczególnych potrzeb różnych typów niepełnosprawności. Kursanci zdobywają merytoryczną i praktyczną wiedzę na temat sprzętu sportowego oraz zestawów ćwiczeń, które mogą być wykonywane przez konkretne grupy uczestników.

    Szkolenie obejmuje także umiejętności miękkie dotyczące ogólnego kontaktu z osobami z niepełnosprawnością, motywowania i wyznaczania realnych celów.

    Dotychczas zrealizowane szkolenia:

    2023 – „Szkolenia Sportowe z Avalon Extreme”

    Projekt realizowany z dofinansowaniem ze środków z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, którego celem było zorganizowanie szkoleń z zakresu prowadzenia treningów z udziałem OzN dla kadry trenerskiej i pracowników obiektów sportowych i członków rodzin i wolontariuszy w województwie mazowieckim. Zrealizowano łącznie 20 szkoleń, a udział w nich wzięło 200 osób.

    2022 – „Szkolenia sportowe Aktywni z Avalon”

    Projekt ogólnopolskich szkoleń realizowany z dofinansowaniem ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przeszkolono kadrę oraz członków rodzin i wolontariuszy w 16 obiektach sportowych w Polsce. 3-dniowe szkolenia realizowano w ramach trzech dyscyplin sportowych: trening kondycyjno-siłowy, gokarty, sitwake. Łącznie przeprowadzono 384 godziny szkoleń, w których uczestniczyło 160 osób.