Katarzyna Rondzio

Fizjoterapeutka Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active

Zdjęcie profilowe Katarzyny Rondzio

Zajmuje się

Pracuje głównie z pacjentami neurologicznymi: z MPD, zaburzeniami równowagi, chorobami neurodegeneracyjnymi, osobami po urazach czaszkowo-mózgowych – ale nie tylko. W pracy z pacjentem stawia na pozytywną motywację, samodzielność, szukanie skutecznych rozwiązań, nieszablonowe myślenie i wychodzenie poza własne ograniczenia. Prowadzi zajęcia z nordic walkingu oraz Neuro ice Skating’u (łyżwy). Chętnie korzysta z nowoczesnych rozwiązań w rehabilitacji, jak np. wykorzystanie środowiska wirtualnej rzeczywistości.

Z Fundacją Avalon związana od 2014 roku.

Wykształcenie

Absolwentka Fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Kursy

Ukończyła kursy koncepcji Bobath, metody PNF, terapii manualnej – szkoła niemiecka – a także kurs osteopatycznej diagnostyki i leczenia kręgosłupa oraz manipulacji nerwowo – mięśniowych. Ponadto uczestniczyła w licznych warsztatach dotyczących pracy z autonomicznym układem nerwowym, przeponą, bliznami, wzrokiem, stopami, pracy trzewnej.

Prywatnie

W wolnych chwilach uczy się rysować, odkrywa nowe języki, jest też fanką Star Treka. Trenuje amatorsko łyżwiarstwo figurowe.