Szansa na Nowy Strat
Jesteś osobą z niepełnosprawnością i chcesz zrobić krok w stronę samodzielności?
Daj sobie szansę na nowy start!
Udział w projekcie pozwoli ci wzmocnić umiejętności społeczne i rozwinąć kompetencje zawodowe, a twoi bliscy skorzystają z bezpłatnych porad, dzięki którym będą mogli wspierać cię lepiej.
Oferta
W ramach projektu przygotowaliśmy następujące formy wsparcia:
Indywidualne spotkania z doradcą zawodowym
Specjalista pomoże ci zdiagnozować Twoje potrzeby i predyspozycje w zakresie rozwoju zawodowego. Możesz skorzystać z 5 indywidualnych spotkań, z których każde potrwa 1,5 godziny.
Warsztaty komputerowe
Podczas zajęć prowadzonych przez doświadczonych trenerów wzmocnisz swoje kompetencje cyfrowe, zwłaszcza w zakresie poszukiwania ofert pracy. Bedziemy pracować w kameralnych, 4-osobowych grupach. Odbędą się dwa spotkania po 3 godziny.
Warsztat z autoprezentacji
W trakcie warsztatu rozwiniesz umiejętności niezbędne do odpowiedzniego zaprezentowania swoich kompetencji na rynku pracy, a także wzmocnisz swoją pewność siebie w kontaktach towrzyskich i zawodowych. Odbędzie się jedno 3-godzinne spotkanie w 8-osobowej grupie.
Warsztat komunikacji, pracy z głosem i oddechem
Pod okiem specjalisty z doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnościami poćwiczysz umiejętności komunikacyjne i pewność siebie. Dodatkowo zwiększysz świadomość ciała i umiejętność relaksacji. Odbędzie się jedno 3-godzinne spotkanie w 8-osobowej grupie.
Zajęcia artystyczno-kreatywne
Udział w zajęciach pomoże ci rozwinąć umiejętności artystyczne i wyobraźnię, będzie to też śwetna okazja do integracji społecznej. Prowadząca jest absolwentką malarstwa, w trakcie kursu arteterapii i sama doświadcza niepełnosprawności. Odbędą się dwa, 3-godzinne spotkania w 8-osobowej grupie.
Poradnictwo
Twoi bliscy skorzystają z konsultacji w jaki sposób najlepiej cię wspierać w rozwijaniu kariery zawodowej. Uruchomimy specjalny numer telefonu oraz porady online. Dyżur specjalisty będzie odbywał się 2 razy w tygodniu po 4h.
Możesz wziąć udział jeśli:
- mieszkasz na terenie Warszawy,
- jesteś w wieku aktywności zawodowej (masz więcej niż 18 lat i poniżej wieku emerytalnego),
- jesteś osobą z niepełnosprawnością (posiadającą aktualne orzeczenie Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności lub równoważne) lub z doświadczeniem choroby psychicznej (w tym przypadku potrzebujemy zaświadczenia od lekarza psychiatry o pozostawaniu pod jego opieką, wydanego nie wcześniej niż 90 dni przed rozpoczęciem korzystania z projektu),
- jesteś osobą bezrobotną, nieaktywną zawodowo i chcesz wejść na rynek pracy.
Czas trwania projektu
Projekt będzie realizowany w 6 cyklach:
- grudzień 2024 – maj 2025 – aktualnie trwa rekrutacja
- czerwiec 2025 – listopad 2025
- grudzień 2025 – maj 2026
- czerwiec 2026 – listopad 2026
- grudzień 2026 – maj 2027
- czerwiec 2027 – listopad 2027
Jak się zgłosić?
Masz pytania?
Skontaktuj się!
[email protected]
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków miasta stołecznego Warszawa.
Wsparcie osób z niepełnosprawnościami – mieszkańców m.st. Warszawy poprzez prowadzenie działań aktywizujących społecznie lub zawodowo.