Projekt Sekson
Sekson – o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową
Projekt Sekson powstał w 2019 roku i jest odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnością ruchową.
Najważniejszym corocznym wydarzeniem Projektu jest Konferencję Sekson poświęconą seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową, podczas której spotykają się reprezentanci środowisk osób z niepełnosprawnością, a także specjaliści i eksperci z dziedzin seksuologii, ginekologii, urologii, psychologii.
W ramach naszych działań tworzymy internetową platformę edukacyjną www.sekson.pl, gdzie publikujemy artykuły eksperckie, wywiady i wystąpienia z konferencji. Stale działamy na rzecz zwiększenia dostępności w zakresie usług medycznych, dlatego rozbudowujemy Mapę Dostępności Fundacji Avalon – ogólnopolską wyszukiwarkę dostosowanych gabinetów i lekarzy mających doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami.
W naszych mediach społecznościowych prowadzimy cykle i akcje edukacyjne, a także rozmowy live ze specjalistami i specjalistkami.
Dla kogo?
- Osób z niepełnosprawnościami.
- Osób pracujących na co dzień z OzN.
- Ginekologów, seksuologów, edukatorów seksualnych, fizjoterapeutów.
- Pomocowych instytucji rządowych i samorządowych.
- Aktywistów, środowisk organizacji pozarządowych działających na rzecz OzN.
- Psychologów oraz psychoterapeutów.
Co robimy?
Mapa dostępności
Konferencje
Strefa edukacyjna
Projekt fotograficzny
Zespół Ekspercki
project.mission
Celem projektu jest obalanie stereotypów i zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnością ruchową w kontekście życia intymnego, a także zwiększanie świadomości społecznej w zakresie potrzeb i barier, z jakimi osoby z niepełnosprawnościami spotykają się na co dzień.
Działamy na rzecz zwiększenia dostępności w zakresie usług medycznych na zasadzie równych szans i możliwości.
Dążymy do tego, by osoby z niepełnosprawnością ruchową były postrzegane i czuły się jako osoby autonomiczne, niezależne, traktowane równościowo.
Zależy nam, aby temat seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnościami jednoczył środowiska: medyczne, naukowe, organizacji pozarządowych, społeczne, aktywistów i aktywistek.
Dlaczego warto?
Wolontariat
Jeżeli chciałbyś pomóc, nie boisz się wyzwań i potrafisz podchodzić do rozwiązywania problemów od różnych stron, to trafiłeś we właściwe miejsce!
Zapraszamy do wolontariatu przy wydarzeniach stacjonarnych organizowanych w Warszawie, szczególnie podczas corocznej Konferencji Sekson.